Frío

Chladicí pouzdro Frío®

Ochrání inzulínová pera, epi pera a jiná léčiva.

Chladicí pouzdro

Klíčové vlastnosti

** chladicí pouzdro Frío® Duo

Úvod

Chladicí pouzdro vhodné k uchovávání léčiv na cestách. Zamýšleným použitím je uchovávání inzulínu, epi pera nebo jiného zdravotnického materiálu při zajištění stálého teplotního rozmezí 18°C až 26°C uvnitř vložky pouzdra.

Vlastnosti

* uchovávejte léčivo v souladu s příbalovou informací, konzultujte vhodnost k přechovávání léčiva pomocí chladicího pouzdra Frío® s lékárníkem, lékařem nebo odborným zdravotnickým personálem

** chladicí pouzdro Frío® Duo

Frío® chladicí pouzdro je po aktivaci ponořením do studené vody připraveno k použití a poskytne ochranu před teplem po dobu 45 hodin a více.

Popis a použití

Popis

Chladicí pouzdro Frío® Duo ochlazuje léčivo* na teplotu 18˚C až 26°C po dobu 45 hodin minimálně, využívajíce vypařování vody a to i při konstantní okolní teplotě 37,8°C (100˚F).

Chladicí pouzdro Frío® je opakovaně použitelné.

* s léčivem nakládejte v souladu s příbalovou informací k léčivu, ověřte teplotu uchovávání léčiva a konzultujte možnost použití chladicího pouzdra Frío® s lékárníkem, lékařem nebo odborným zdravotnickým personálem

Použití

  1. ponořte vnitřní část pouzdra (chladicí vložku) obsahující krystaly do studené vody po dobu 8 až 10 minut nebo 2 až 4 minut při opětovné aktivaci
  2. vložku osušte a nechte na čistém vzdušném místě 5 minut, krystaly absorbují přebytečnou vodu
  3. na dotek téměř suchou vložku umístěte do pouzdra
  4. umístěte léčivo* do aktivovaného pouzdra

* prosím, čtěte pozorně příbalovou informaci léčiva

Vysušení a čištění

Chystáte se chladicí pouzdro odložit na dlouhou dobu? Uchovávejte vložku vysušenou.

Vysušení

Čištění

Opětovná aktivace, použití bez přerušení

Pro uchování léčiv* bez přerušení ponořte vnitřní část pouzdra Frío® do studené vody, a to každých 45 hodin nebo v závislosti na rychlosti vypařování vody vložky.

Používáte-li chladicí pouzdro bez přerušení, ponoření vložky do studené vody po dobu 2 až 4 minut pouzdro opětovně aktivuje.

V žádném případě

Frío, youtube video

Frío anglicky

Revidováno 11.12.2023